FAQ

Zemāk arī latviski

 

How much do you charge for your services?

 

My collections for wedding photography for half day start at 950GBP. Prices depend on location as I photograph mainly in Scotland and Latvia. Elopements and weddings during autumn and early spring are also subject to bespoke pricing. Therefore, it is best if you inquire directly!

 

Do you travel?

 

I believe that distance is not as important nowadays. I travel out of Edinburgh, Riga and Stockholm. Full day packages include some travel costs, but no need to pay for my travels between countries as I see it as my responsibility to plan the logistics.

 

I have been fortunate enough to photograph weddings of different cultures (Scottish, Russian, Latvian, Swedish) over the past years enabled thanks to my clients. Even back in Latvia it often involved driving around 300 km per wedding day to get from the ceremony to the reception venue, and I like packing my suitcase and trying to figure out what to take with me. Travel is a great perk of this profession that I will never take for granted. 

 

What is your editing process?

 

I strive to achieve edited look without making the images over-processed. Every wedding is not edited with entirely the same presets as lightning situation and colour scheme is different. I edit all images and I retouch some of them. All of the delivered images are always edited in a similar style in terms of colour and exposure and the best ones can be retouched to remove some hairs and blemishes, if necessary. 

 

When can we receive the images?

 

After initial editing I always let my eyes "rest" and revisit the gallery to go over each image once again and readjust some settings, this is why it takes 4-6 weeks for delivery. If you need some for thank you cards, or you cannot wait any longer, I will be happy to send several "sneak peaks".

 

How many images will we receive?

 

I average about 60-80 images per hour. More being during the ceremony and least during bridal preparations. However, the total amount depends on how many guests you will have, weather, location specifics.

 

Can we have RAW files as well?

 

No, part of the reason that you hire me is that I can process the originals into beautiful images. You will receive high resolution JPG files that are ready to be viewed on any device and printed for your grandparents' photoframe or made into tapestry.

 

What kind of equipment do you use?

 

I use mostly everything from Nikon, and own a DJI Mavic drone. My favourite lenses are 50mm 1.4 and 35mm 1.4. Depending on the event's setting I also rent some specific additional gear that might come in handy.

 

Do you offer prints or albums?

 

I offer both! As of 2019 I have decided to extend my offer and include albums and prints.

 

Do you do engagement sessions?

 

Yes, and couples who book me for their wedding receive the couple session at a reduced rate.

 

In Latvian

 

Cik maksā fotografēšanas pakalpojumi?

 

Kāzu komplekti pieejami sākot no 500 EUR un portretu, pāru sesijas no 80 EUR. Cena ir atkarīga arī no sezonas. Tāpēc, lai saņemtu aktuālās cenas, vislabāk ir mani uzrunāt vēstulē! 

 

Vai Jūs dodaties fotografēt kāzas arī tālāk par Jelgavu/Rīgu? 

 

Uzskatu, ka attālumam mūsdienās nav tik būtiska nozīme. Esmu fotografējusi kāzas arī ārzemēs un vienmēr novērtēju doto iespēju doties kur tālāk par jau izzinātām vietām. Dodoties līdzi kāzu pārim no ceremonijas uz vakara svinību vietu, teju ik katras kāzas ir nobraukti daži simti kilometru ceļa, tādēļ Jums nav jāuztraucas par manu nokļūšanu.

 

Daži no komplektiem iekļauj arī ceļa izmaksas.

 

Kāds ir fotogrāfiju apstrādes process?

 

Cenšos apstrādāt tā, lai varētu redzēt, ka fotogrāfijas nav pa taisno no kameras, taču tajā pašā laikā, lai nav pārāk stipri apstrādātas un paliek aktuālas arī pēc 5 gadiem. Katras kāzas/fotosesijas netiek apstrādātas ar tieši tiem pašiem iestatījumiem, jo apgaismojums, krāsu variācijas vienmēr atšķiras. Visas fotogrāfijas, kuras saņemsiet, tiek apstrādātās, lai būtu līdzīgas krāsas, košums un noskaņa. Atsevišķas bildes arī retušēju, noņemot liekus objektus, taču ne visas.

 

Kad saņemsim fotogrāfijas?

 

Pēc pirmējās apstrādes es vienmēr atpūtinu acis un izeju cauri visām atlasītajam fotogrāfijām vēlreiz, lai pamainītu iestatījumus. Tas ir viens no iemesliem kāpēc jāgaida 4-6 nedēļas līdz tās saņemsiet. Vienmēr cenšos atsūtīt arī kādas bildes ieskatam dažas dienas pēc kāzām, lai varat padalīties sociālajos tīklos vai vienkārši atvieglotu gaidīšanu.

 

Cik fotogrāfijas mēs saņemsim?

 

Vidēji iegūsiet 60-80 bildes par stundu darba. Vairāk fotogrāfijas sanāk no ceremonijas un mazāk no rīta gatavošanās daļas. Kopējais gala skaits gan ir atkarīgs no tā, cik daudz viesu Jums būs, pārbraucienu ilguma, laikapstākļiem u.tml.
 

Vai varat iedot arī RAW failus?

 

RAW faili vai neapstrādātas bildes nav iespējams saņemt. Daļējs iemesls tam ir tas, ka Jūs mani nolīgstat arī foto apstrādes dēļ un uzticaties, ka spēšu Jūsu bildes apstrādāt skaisti. Jūs saņemsiet JPG failus aukstākajā izšķirtspējā un varēsiet drukāt uz kā un kur vien vēlaties – mazam fotorāmim vai tapetei pa visu sienu.

 

Kādu tehniku izmantojat?

 

Izmantoju Nikon zīmola tehniku, kā arī ir DJI Mavic drons. Objektīvi bez kuriem nedodos nekur ir 50mm 1.4 un 35mm 1.4, kas ļauj fotografēt visai vāji apgaismotās baznīcās un viesu namos. Atkarībā no pasākuma koncepta, vienmēr ir iespēja noīrēt papildus tehniku, kas var noderēt.

 

Vai piedāvājat albumus un foto izdrukas?


Sākot ar 2019. Gadu piedāvāju arī šos pakalpojumus. Ja vēlaties, lai noformēju foto grāmatu vai izdrukas, tad par to varēsiet uzzināt atsevišķi. 
 

Vai fotografējat saderināšanās/pāru fotosesijas?


Jā, tie pāri, kuri mani nolīgst par savu kāzu fotogrāfu, saņem arī šāda veida sesiju par citu cenu.

Reach out // Sazināties